mężczyzna w niebieskiej koszuli przy biurku

Czy warto korzystać z pomocy agencji pracy?

Rynek pracy bywa prawdziwie bezlitosny dla wielu z Nas. Często zdarza się tak, że okres pomiędzy zmianą naszego miejsca zatrudnienia jest dłuższy, niż planowalibyśmy, a jak dobrze wiemy domowe rachunki, raty kredytu czy inne comiesięczne płatności nie czekają i czy tego chcemy, czy nie, muszą one być uiszczone. Czas więc zabrać się za znalezienie pracy! Poza klasycznym odpowiadaniem na oferty zawsze można skorzystać z mniej oczywistego wyjścia, jakim jest agencja pracy.

Szkodliwe poglądy

Mimo tego, że największe tego typu instytucje istnieją na polskim rynku od lat, wciąż panuje dość krzywdzące przekonanie, mówiące o tym, że każdy pośrednik martwi się jedynie o swoją prowizję i chce nas oszukać. Należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że jest to nieprawda. Nieefektywne poszukiwanie pracy może nasz wiele kosztować, zwłaszcza w kwestii czasu. Skorzystanie z usług pośrednika może być dla nas prawdziwym zbawieniem!

Klasyczne podejście

Skąd biorą się takie oszczędności? Porównajmy obie drogi starania się o pracę. Zaczniemy od tej, w której wszystko robimy sami, rozpoczynając od poszukiwań atrakcyjnych ofert. To właśnie ta faza zajmuje najdłużej. Odpowiednie filtrowanie ofert pasujących do naszego doświadczenia, stażu, czy nawet miejsca zamieszkania może być naprawdę czasochłonne. Następnie, musimy rozesłać swoje aplikacje w postaci CV oraz listu motywacyjnego do miejsc, które mogą być zainteresowane naszą kandydaturą. Oczywiście nie tylko my to robimy, stąd też okres, po którym otrzymamy odpowiedź, może być dość różny.

Zalety takiego rozwiązania

A co się stanie, gdy zdecydujemy się na współpracę z agencją pracy? Po zarejestrowaniu się w bazie danych takiej instytucji cały proces rusza! Jest on jednak nieco zmieniony, gdyż to nasz pośrednik zajmuje się poszukiwaniem stanowiska w firmie, które będzie odpowiednio skrojone pod nasze potrzeby i oczekiwania. Przez cały czas możemy liczyć na profesjonalną obsługę wraz z najwyższej jakości doradztwem, gdyż za wszystko są odpowiedzialne osoby, dla których dziedziny HR są chlebem powszednim. Co najważniejsze – pośrednikom zależy na twoim sukcesie z dwóch powodów: jest to kolejny zadowolony Klient, ale także zarobek dla nich – lecz dopiero po zrealizowaniu zlecenia!

Podsumowanie

Jak widzimy nie takie agencje pracy straszne, na jakie pozornie wyglądają! Są one świetną pomocą dla poszukiwania przez nas zatrudnienia, zwłaszcza gdy sytuacja zdaje się beznadziejna. Dziś każde wyjście na znalezienie nowej pracy w warunkach tak ostrej konkurencji jest dobrym pomysłem, więc czemu by z tego nie skorzystać? Możemy zyskać więcej, niż się nam wydaje! Sprawdź Agencję Pracy Lobo HR!