Polacy w transporcie międzynarodowym

Rynek transportowy w Polsce, jak i w Europie, ma się w ostatnich latach naprawdę dobrze. Powstają nowe firmy przewozowe, które zajmują się różnymi dziedzinami transportu – od przewozu osób, poprzez przewóz paczek, urządzeń, pojazdów i innych przeróżnych gabarytów rzeczy. Klientami takich firm nie są tylko podmioty gospodarcze. Warto wiedzieć, że Polacy prywatnie często korzystają z usług transportowych nie tylko podczas wyprowadzek. Z roku na rok rośnie odsetek mieszkańców Polski, którzy decydują się na sprzedaż maszyn czy samochodów i transportowanie ich przy pomocy właśnie takich firm.

Dokąd jeżdżą nasze przesyłki?

transport

Jeżeli chodzi o różnego typu przewozy Szwecja, Norwegia i ogólnie cała Skandynawia stały się ostatnio bardzo popularnymi celami ekspansji firm transportowych. Coraz większe rzesze klientów są z tamtymi rejonami w jakiś sposób połączone – posiadają tam magazyny, fabryki, albo po prostu odbiorców swoich produktów. Taki stan rzeczy pozwala naszym rodzimym firmom na rozwój i zaistnienie na arenie międzynarodowej. Nie bez powodu niektórzy przewoźnicy dołączają do różnych europejskich i światowych organizacji zrzeszających przedsiębiorstwa transportowe. Ponadto – te najlepsze zyskują liczne pozytywne opinie ekspertów i uhonorowywane są najbardziej prestiżowymi nagrodami.

Co najczęściej transportujemy?

Zgodnie ze statystykami – najczęściej przewożone są samochody, palety (załadowane bądź nie), maszyny wielu typów (nawet budowlane i rolnicze) oraz materiały budowlane (płytki, farby, itp.). Najrzadziej z kolei (choć nadal) transportowi podlegają… budynki! Otwieramy się na niekonwencjonalne rozwiązania i zaczynamy coraz bardziej ufać firmom. No właśnie, ale jakim?

Jakie firmy wybieramy?

transport truck

Równomiernie z rozwojem sieci internetowej rośnie świadomość Polaków w zakresie odpowiedniego wybierania firm, z usług których będą korzystać. Przecież zaufanie jest w tej sytuacji podstawą – powierzamy komuś cenną rzecz i zlecamy jej wywóz za granicę! Dzięki dostępowi do sieci jesteśmy w stanie porównać nie tylko oferty różnych przewoźników, ale także opinie innych klientów. Korzystamy z dóbr technologicznych po to, by zaoszczędzić pieniądze oraz nerwy i czas. Zresztą, jak powszechnie wiadomo, taka praktyka nie dotyczy jedynie wybierania firm transportowych, ale ogólnie – wszelkich działów usług i handlu.