Wykończenie mieszkania pod klucz – wady i zalety

Wykończenia mieszkania pod klucz to ciekawa alternatywa, którą proponuje większość deweloperów. Jest to idealne rozwiązanie dla klientów, którzy nie mają czasu, by samodzielnie zająć się wykończeniem swojego mieszkania. Czego możemy spodziewać się w mieszkaniu wykończonym pod klucz?

Mieszkanie pod klucz – co to znaczy?

Wykończenia mieszkania pod klucz obejmują pomalowanie ścian, położenie podłóg, wstawienie drzwi wewnętrznych, wykończenie łazienki oraz kuchni. Jednym słowem do mieszkania wykończonego pod klucz klient może od razu wnosić meble i się wprowadzać.

Zalety wykończenia mieszkania pod klucz

Największa zaletą tej oferty jest ogromna oszczędność czasu. Dzięki kompleksowej ofercie nie musimy tracić czasu na szukanie innej ekipy do ułożenia podłóg, innej do wykończenia kuchni, czy łazienki. Do tego prace prowadzone przez jedną firmę są dobrze skoordynowane. Kilka firm pracujących w jednym mieszkaniu to przestoje i konieczność dostosowania się do innych wykonawców.

Sprawdź oferty na https://bbconstruction.pl/.

Podpisanie umowy na wykończenia wnętrz zwalnia inwestora z konieczności robienia samodzielnych zakupów. Jest to kolejna oszczędność czasu. Firma, która wykańcza nasze mieszkanie przejmuje na siebie obowiązek robienia zakupów. Inwestor może tylko kontrolować postępy prac.

Kolejnym argumentem przemawiającym za wykończeniem mieszkania pod klucz jest możliwość zaoszczędzenia Vat-u. Deweloper jest obciążony 8% Vat-em. Wykańczając mieszkanie samodzielnie Vat, który byśmy zapłacili byłby w wysokości 23%. Kolejnym plusem, które może mieć zakup materiałów przez firmę są większe możliwości negocjacyjne dewelopera. Kupując większą ilość deweloper jest w stanie uzyskać niższą cenę niż nam udałoby się wynegocjować kupując materiał samodzielnie.

Wady wykończenia mieszkania pod klucz

Wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera może mieć ograniczoną ofertę. Wybór materiałów przeważnie nie jest duży. Deweloperzy oferują przeważnie kilka standardów do wyboru, ale trudno mówić o oryginalności takiego wykończenia.

Zdarzają się oferty, gdzie deweloper daje możliwość skorzystania z usług projektanta wnętrz, który zaprojektuje jednostkowe wnętrze przeznaczone tylko dla nas. Jest to jednak duży koszt, a tego typu oferty nie są często spotykane.

Wykończenia mieszkania pod klucz na pewno jest ciekawą oferta dla osób zapracowanych, które nie są w stanie poświęcić wystarczająco dużo czasu na wykończenia swojego wnętrza. Nie jest to jednak oferta dla osób, które cenią sobie unikalność wnętrza oraz indywidualizm. Mieszkania mają podobny standard oraz wygląd , a to na pewno nie służy oryginalności.